Вітровики це корисний аксесуар, який щей додатково тюнінгує автомобіль. Дефлектори вікон необхідні, якщо:
- в дощ запотіває лобове скло, і необхідно відкрити вікно;
- хочеться свіжого повітря в салоні, але так щоб без протягів;
- щоб відкриваючи вікно в непогоду, дощ і сніг не потрапляли в салон;
Якість вітровиків буде залежати від матеріалу з якого вони виготовлені, і якості елементів кріплення. Існує два види монтажу: накладні (на двосторонній скотч) або вставні (монтуються в паз, в який заходить скло).
З якого матеріалу краще вибрати вітровики?
Нині такі деталі виготовляють або з пластику, або з акрилу. Пластик дешевший, і тут ціна пропорційна якості та властивостям дефлекторів. Пластик не стійкий до сезонних температур нашого регіону. За один сезон літа вітровики плавляться під прямими сонячними променями, деформуються. Від частих змін форми, перестають щільно прилягати, а з часом взагалі відлітають. В мінусову температуру матеріал стає дуже крихким: ламається або надщерблюється.
Авторинок аксесуарів України заполонили дешеві пластикові вітровики підвального розливу, серед яких: VoronGlass, VL-Tuning, ANV, Lavita, Cobra-Tuning (Росія), PL-Tuning чи PlexiGlass і таке інше Автокловерське Ге. Аксесуари цих брендів дешеві, але довго не прослужать.
Матеріалом нового покоління є акрил, його ще називають органічним склом. Деталі з нього мають високий ступінь прозорості, зберігають еластичність при високих і низьких температурах. Найкращі світові виробники аксесуарів використовують саме акрил:
- EGR Австралія (вітровики на скотчі та мухобійки ЄГР);
- HIC Тайвань (вставні вітровики, вітровики на скотчі та мухобійки ХІК);
- TeamHeko Польща (вставні вітровики та мухобійки ТімХеко).
Аксесуари з оргскла служать сезон за сезоном, не змінюючи свій колір та глянець. Завдяки високому показнику прозорості, акрил дозволяє зробити сам вітровик товщим, а значить і міцнішим. Їх можна мити на сучасних автомийках під напором води. Звичайно, перевіряти молотком їх міцність не рекомендовано. Але хвилюватися проїжджаючи повз мілке гілля, і думати, що воно пошкодить вітровики не прийдеться. Ще один плюс - вони віддзеркалюють, тому пасуватимуть до авто будь-якого кольору машини.
Яка різниця між вставними вітровиками та дефлекторами на скотчі? Все про вставні вітровики
Вставні вітровики мають Г-образну форму та заводяться під резинку ущільнювача (в місце, куди заходить скло) та в бокову стінку дверей. Їх плюс - це збільшена площа захисту (від вітру, дощу, комах і всього, що пролітає повз) завдяки боковому захисту біля дзеркала. Вважається, що вставні вітровики більш довговічні у службі, бо надійніше тримаються у дверях і не злітають на швидкості.
Спосіб установки вставних дефлекторів:
- Слід ретельно очистити резинки ущільнювача на вікнах з усіх сторін, ззовні і зсередини від бруду й пилу. А також знежирити внутрішню зону, для цього можна використати ганчірку, губку та ватні палички, воду й аптечний спирт.
Важливо: якісні вставні вітровики мають додаткові елементи фіксації, в вигляді смужок двостороннього скотчу для кращої герметизації.
- Другий крок – слід зняти захисні смужки зі скотчу.
- Далі вітровик злегка викручують і починають заводити в пази ущільнювача: від низу бокового дзеркала до верхньої дальньої стінки.
- Після цього вітровик необхідно трохи потягнути на себе, щоб скотч міцніше пристав до стінки зовнішньої резинки дверей.
В комплекті зі вставними вітровиками є спеціальні П-образні металеві кліпси-скоби. Їх функція – утворити простір для підйому скла дверей та міцніше притиснути деталь. Встановлюються скоби у двох місцях – відступивши 8-15 см від країв, куди заходить скло, між дефлектором і внутрішньою резинкою ущільнювача. Таким чином вони не мають жодного шансу злетіти з вікон.
Але варто пам'ятати, що обираючи вставні моделі не варто заощаджувати, неякісна або дешева деталь може пошкодити і залишити на склові подряпини.
Найкращі виробники вставних дефлекторів вікон
Польський бренд вставних дефлекторів Хеко (TeamHeko) випускає аксессуары вже більше 30 років. З того часу технології не стояли на місці. TeamHeko удосконалював кожен етап виробництва, залишаючись при цьому еталоном якості вставних вітровиків. Виготовляє аксесуари на всі популярні марки і моделі авто: Audi 80, Audi 100, Audi A4 B5, BMW 3, BMW 5, BMW 7, Daewoo Lanos, Ford Mondeo, Honda Civic, Mazda 323, Mazda 626, Mercedes A-Klasse, Mercedes C-Klasse, Mercedes E-Klasse, Mercedes S-Klasse, Mitsubishi Galant, Nissan Primera, Opel Astra, Opel Corsa, Opel Vectra, Skoda Octavia, Toyota Camry, Toyota Corolla, Volkswagen Golf, Volkswagen Passat, Volkswagen Sharan та інші.
Останнім часом Україна відкрила кордони для експорту автоаксесуарів з усього світу. Гідну конкуренцію полякам склав Тайванський концерн Хік (HIC), який представив нову лінію вставних вітровиків з акрилу. Міцні та довговічні аксесуари мають індивідуальні особливості дизайну. Відрізняються більш округлими, плавними формами і затемненим кольором – майже чорним, зі збереженням прозорості. Приємна і ціна вітровиків HIC – виробництво у Китаї традиційно дешевше ніж в Європі, а якість на високому рівні.
Найпопулярніші вставні вітровики Хік (HIC) можна купити в Україні на всі популярні автомобілі: Citroen Berlingo, Daewoo Lanos, Chevrolet Lanos, Fiat Doblo, Fiat Ducato, Pegeot Boxer, Fiat Fiorino, Fiat Scudo, Ford Transit, Ford Transit Connect, Ford Transit Custom Tourneo, Mercedes Sprinter, Volkswagen Crafter, Mercedes Vito Viano, Opel Combo, Opel Insignia, Opel Movano, Opel Vivaro, Renault Duster, Renault Kangoo, Renault Master, Renault Traffic, Skoda Octavia, Volkswagen Caddy, Volkswagen Passat, Volkswagen T4 T5 T6.
Слід зазначити, що багато сучасних авто укомплектовані автоматичними склопідйомниками. Такий механізм може розпізнати неякісно вмонтований вставний дефлектор як перешкоду. Тому важливо дотримуватися інструкції з установки деталі.
Все про накладні вітровики на скотчі
Такі моделі клеяться на двері автомобіля, на металеву зону над склом, інколи на зовнішню резинову накладку. Так, наприклад, тайванські вітровики HIC (Хік) на скотчі передбачають поклейку на зону резинки дверей на такі моделі авто: Kia Sorento 2002-2009, Renault Kangoo, Fiat Doblo. Іноді це насторожує автовласників, бо вони хибно думають, що скотч погано пристане до такої поверхні. Але на дефлектори бренду Хік нанесений найкращий канадський будівельний скотч «3М» (три ем).
На оригінальному скотчі 3М обов’язково має бути відповідне маркування в роздріб по всій довжині. Зазвичай колір стрічки скотча червоний з білим маркуванням 3М.
Остерігайтесь підробок! Багато виробників дефлекторів використовують скотч просто червоного кольору (Кобра Тюнінг), або маркують позначками 3М не в роздріб, а в одну поздовжню лінію (ANV), позиціюючи, що це начебто канадський оригінальний скотч.
Світові бренди вітровиків на скотчі, що офіційно використовують скотч 3М:
- Тайванський HIC (ХІК);
- Австралійський EGR (ЄГР);
- Російський SIM (СІМ).
Саме від якості скотча залежить, чи будуть вітровики надійно зафіксовані, чи відлетять з першою сотнею на спідометрі. Вищеперераховані виробники дефлекторів вікон на скотчі враховують конфігурацію дверей кожної моделі авто. Це гарантує, що вони будуть добре триматися, так як вибрано найоптимальніше місце фіксації/проклейки.
Деякі сучасні автомобілі мають хромовані деталі дизайну і хромований молдинг на дверях, тому концерн ХІК розробив спеціальну лінійку дефлеторів з хромом. Для того щоб не порушувати екстер’єрні лінії та не закривати всю красу хрому, HIC повторюють його клеючись на рідний хром. Моделі з хромованим молдингом вже доступні на нашому сайті vetrovik.com.ua на всі популярні машини: Audi Q7, BMW X5 F15, Ford Mondeo, Honda CR-V, Honda Crosstour, Hyundai Accent, Hyundai Santa Fe, Hyundai Sonata, Infiniti EX FX JX, Kia Niro, Kia Sorento, Kia Sportage, Lexus ES GS IS LS NX RX, Mazda 6, Mazda CX-7 CX-9, Mercedes C E GL R S Klasse, Nissan Juke, Nissan Qashqai, Nissan X-Trail, Opel Insignia, Peugeot 3008 5008, Renault Kadjar, Skoda Kodiaq, Skoda Superb, Subaru Outback Legacy, Toyota Avensis, Toyota Camry, Toyota Highlander, Toyota Venza, Volkswagen Passat, Volkswagen Tiguan, Volkswagen Touareg, Volvo XC70 XC 90.
Як встановити накладні вітровики на скотчі?
Температура навколишнього повітря при проклейці повинна бути не нижче +15. За таких умов буде забезпечена найкраща фіксація та зчеплення клею з поверхнею дверей.
- Вітровики слід заздалегідь поставити у тепле приміщення або на прямі сонячні промені, щоб дати скотчу нагрітись. Можна використати побутові нагрівальні прилади: фени, батареї з безпечним для вітровиків теплом, але ні в якому разі не газові грілки.
- Важливо очистити та знежирити спиртом місце для поклейки.
- Слідуйте золотому правилу – сім раз поміряй один раз відріж. Прикладіть деталь до дверей якомога нижче до скла, порівняйте краї, починаючи від кінця дверей до бокового дзеркала. Використайте простий олівець з м’яким грифелем або малярний скотч і позначте місце проклейки.
- Відклейте захисну плівку з кожної стрічки скотча на декілька сантиметрів та загніть її наверх. Прицілившись від краю дверей починайте клеїти вітровик одним кінцем на промарковане місце. Далі вирівняйте нижній край над боковим дзеркалом, зафіксуйте його на скотч.
-
Після виведення деталі в один рівень та проклейки обох країв вітровика можна відривати повністю захисну смужку від скотчу та одночасно притискати вітровики. Найбільш вразливі місця – це краї, тому додатково добре притисніть їх для надійнішого склеювання.
Пам’ятайте: передні вітровики повинні починатись якраз на рівні або вище бокового дзеркала, щоб не закривати огляд водію. Іноді вітровик треба вигнути, щоб краї зійшлися з конфігурацією дверей. Таке трапляється, якщо авто було на ремонті та заводські двері зазнали змін.
Важливо: утримуйтесь від поїздок на високих швидкостях впродовж наступних 48 годин, особливо в дощову погоду.
Якщо ви добре розігріли 3М скотч, клеїли на чисту знежирену поверхню та міцно притискали краї, такі вітровики будуть довго служити й триматись при швидкісній їзді та в будь-яку погоду.