Для захисту днища і нижньої частини кузова машини від бруду, води, дрібних каменів і хімічних реагентів в її конструкції передбачені бризковики.

У яких випадках необхідні бризковики?


Якщо живете за містом і часто їздите путівцями - щебінка і дрібне сміття не потраплятимуть на крила і двері машини, захищаючи від дрібних подряпин і вм'ятин;
У зимовий час, коли на дорогах хімічні реагенти і сльота, вони осідають на днище і кузові авто, що призводе до корозії;
Якщо часто виїжджаєте за кордон області - проходять капітальні ремонти доріг, камені і смола закидається колесами на кузов;

Які проблеми допомагають вирішити передні і задні бризковики?


Різниця полягає лише в тому, що передні аксесуари - захищають від пошкоджень власне авто, а задні - машину, яка рухається позаду. Запобігають потраплянню бруду і дрібних каменів на кузов і лобове скло машини, що рухається позаду. Це допомагає уникнути небезпечних ситуацій на дорозі, особливо в дощову погоду.

Крім того, установка бризковиків допомагає змінити екстер'єр машини. З цими аксесуарами зовнішній вигляд автомобіля виглядає більш доповненим.

Чи є різниця між модельними і оригінальними бризговиками?


Найпопулярніші - модельні. Прості в установці, виготовлені з урахуванням форми кузова конкретного авто, виглядають привабливо, доповнюють зовнішній вигляд. Також можна зустріти універсальні - вони недорогі, підходять для багатьох автомобілів, мають універсальну форму. Тому не завжди ідеально встановлюються, можуть сильно виступати за арку.

Окремий вид - так звані "оригінальні" бризковики. Вони називаються так тому, що багато водіїв вважають, ніби їх виробляють автомобільні концерни. Насправді це не так. Справа в тому, що такі бризковики не виробляє жоден з автовиробників. Вони виготовляються окремими компаніями на замовлення автоконцернів. Наприклад, бризковики бренду Novline використовуються для комплектації автомобілів Mazda, Infiniti, Nissan, Lexus, Toyota, Peugeot і ін. При цьому вартість оригінальних аксесуарів набагато вище цін на модельні Novline, а якість і термін служби - однакові.

Комплект бризковиків Novline можна купити на всі популярні машини: Audi A6 C6, Ford Kuga 2013-, Honda CRV 2012-2017, Honda,, Civic 4D 2006-2012, Mazda CX-5 2017-, Mercedes GL 164 2006-2012, Mercedes Vito, Skoda Octavia A5, Toyota Camry 40, Volkswagen Passat.

Важливо: тільки в тих випадках коли складно знайти модельні аксесуари на рідкісне авто, рекомендуємо до покупки універсальні. У всіх інших випадках купуйте модельні: не доведеться робити додаткових отворів, підганяти бризговики під свій кузов, і зовнішній вигляд машини не постраждає.

Які матеріали використовують виробники бризговиков?

Кожен з виробників використовує для виготовлення певні матеріали:

Havoc, Novline і Nor-Plast використовують поліуретан - полімерний матеріал з домішкою каучуку, міцний і еластичний, стійкий до перепадів температур (від -60 до +80 ⁰C), впливу агресивних зовнішніх факторів.


Примітка: американський бренд Havoc використовує унікальну технологію лиття, формування та лазерної підгонки. Бризковики проходять обов'язкову примірку на авто - це гарантія точної сумісності. А гарантія довгого терміну служби - це проходження всіх етапів контролю та відповідності системі управління якістю (відповідно до стандартів США).

Бризковики AVTM з резинопластика - цей матеріал поєднує переваги пластика і гуми. Вони не ламаються при контакті з твердою перешкодою, швидко приймають початкову форму, зберігаючи м'якість і еластичність;


L.Locker виробляє з термоеластопласту - сучасний аналог гуми, матеріал володіє еластичність каучуку і міцність термопласта, має схожість з поліуретаном;


Як правильно встановити бризковики?

Їх досить просто встановити самостійно. Всі вищезгадані виробники комплектують бризковики мальованої інструкцією.

Для монтажу необхідно:

  • Вивернути автомобільне колесо або якщо є бажання, то краще зняти, буде більше простору для роботи;
  • Оглянути кріплення старого бризковика. Найчастіше він фіксується саморізами і пластиковою кліпсою, розташованої в нижній частині порога;
  • Викрутити спочатку дальній шуруп, а потім всі інші кріплення. Щоб уникнути прокручування фіксаторів, - бризговики потрібно поступово відтягувати вниз;
  • Очистити місце для кріплення нового бризковика;
  • Встановити новий бризговики на штатне місце за допомогою пластмасових втулок, встановити заглушки;
  • Встановити колесо і закрутити болти.


Задні бризковики встановлюють аналогічним способом. Час на самостійну установку займе 15-20 хвилин.

Рекомендуємо: використовувати для монтажу ключ зі стандартною головкою Торкс Т25.